Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 04 czerwca 2014r. odbył się w ZSZ nr 5 Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie udział wzięły czteroosobowe reprezentacje klas.

Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego w zakresie rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego, reakcji językowych oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Wyniki były następujące:

I miejsce – klasa 1b Marta Dawidowska, Artur Funk, Tomek Wojciechowski

II miejsce – klasa 3a Patryk Kwidziński, Jan Steffan, Waldek Piotrkowski

III miejsce – klasa 2a Dawid Łuczak, Krystian Pajda, Michał Węsierski.

Zainteresowanie oraz wysoki i wyrównany poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy tylko o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego Ośrodka. Podobnie jak w ubiegłych latach inicjatorami konkursu były nauczyciele języka niemieckiego Frau Justyna Korpalska oraz Frau Małgorzata Marcinkowska. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zabawę w miłej atmosferze i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.