Dnia 18 marca odbyła się wycieczka do Szymbarku, w której uczestniczyło 45 uczniów Gimnazjum, ZSZ oraz SSPdP.

W Centrum Edukacji i Promocji Regionu młodzież poznała język i kulturę Kaszub.  Uczniowie mieli  okazję zapoznać się z historią okresu II wojny Światowej i zesłań Polaków na Syberię. Dużym zainteresowaniem wśród wszystkich, okazał się Bunkier Gryfa Pomorskiego-repliki bunkra partyzanckiego z czasów II Wojny Światowej oraz Dom Sybiraka-budowany i zamieszkiwany przez Polaków 240 lat temu na Syberii. Nie mniejsze wrażenia przyniosły pozostałe atrakcje. Do jednych z tych atrakcji można zaliczyć prawdopodobnie jedyny w Europie postawiony do góry nogami dom. Emocji i wrażeń nie brakowało. Młodzież nie chciała wracać. Wycieczka przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze oraz cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wspomnienia, emocje i refleksje pozostaną na długo w pamięci.