Dnia 24 października uczniowie klas I a i II b Gimnazjum pod opieką pań M. Jankowskiej, M. Kachnicz- Fabich oraz A. Kotowicz, wybrali się do Gdańska na 10 Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON- INNOWACJE 2014.

Wydarzeniu towarzyszyły 4 Pomorskie Dni Energii 2014, w tym roku pod hasłem „Poznaj swoją energię”. Gimnazjaliści utwierdzili się w przekonaniu, że odnawialne źródła energii są szansą na poprawę jakości środowiska naturalnego, ale również są szansą na niezależność energetyczną i oszczędność pieniędzy. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić stanowiska II Targów Ekologii i Recyklingu Re:miasto, była to przestrzeń, w której mogli inaczej spojrzeć na odpady. XXI wiek to czas wzmożonej konsumpcji, nieograniczony dostęp do milionów produktów. Z roku na rok wszyscy wytwarzamy coraz więcej odpadów, zwłaszcza opakowaniowych. W trakcie Targów uczestnicy zobaczyli jak mogą to zmienić, żeby nie pozbywać się bezmyślnie odpadów. Ograniczyć, użyć ponownie, odzyskać. To edukacyjna strona naszej obecności na targach, ale była też rozrywkowa! Pobawiliśmy się ciekłym azotem, poznaliśmy jego właściwości. Dowiedzieliśmy się, co to jest prąd elektryczny i skąd się bierze. Pedałując na rowerze niektórym udało się wyprodukować sporą ilość prądu inni okiełznali żywioł ognia.
Mieliśmy okazję obejrzeć wiele przedmiotów codziennego użytku, wykonanych z surowców wtórnych. Wsiedliśmy do eko- trolejbusa, samochodu napędzanego energią elektryczną, obejrzeliśmy nowoczesne śmieciarki.