Teatr dla życia

15 czerwca 2015r. w Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo w Bolszewie – filia nr 1 odbyły się III Kaszubskie Maszoperie Teatralne. Były one podsumowaniem projektu „Teatr dla życia”. W niniejszym projekcie między innymi udział brali uczniowie klas II/IIIa G ze-t wraz z panią Celiną Szachowską i panią Krystyną Ferra oraz klasa II/IIIb G ze-t z panią Ritą Leszczyńską.

Spotkanie miało charakter prezentacji. Każda z grup, która w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyła w warsztatach teatralnych i przygotowywała etiudy na podstawie własnych tekstów wystąpiła ze swoją prezentacją. I tak grupa pani Celiny przestawiła spektakl „Miłość złotnika” natomiast druga grupa – krótką opowieść „Zboże i żarna”. W trakcie spotkania prezentowane były też pokazy grup z warsztatów Terapii Zajęciowej w Wejherowie i Gdyni. Teatr Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni zabrał całą widownię w interaktywną podróż na kanwie znanego wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” oraz jeden z aktorów poprowadził nietuzinkowe warsztaty teatralne dla uczestników spotkania.

Wszyscy aktorzy i opiekunowie otrzymali upominki książkowe J

Spotkanie było bardzo ciekawe i pokazało wszystkim uczestnikom, że teatr to przede wszystkim przeżywanie i wczuwanie się w odgrywane role.

Bardzo miłym akcentem tego spotkania było również to, że pani Celina Szachowska otrzymała z rąk pani dyrektor biblioteki, Janiny Borchmann statuetkę „Anioła Kultury”. GRATULUJEMY !