We wtorek 19 listopada 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 7 odbył się konkurs logopedyczny „Czarodziej słowa”, zorganizowany przez panie logopedki. Wzięło w nim udział sześć klas wraz z nauczycielami, tj. IVA, IVB, VA, VB, VIA, VIB. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych oraz pracy w grupie. Drużyny chętnie brały udział w konkurencjach, rywalizowały, przestrzegając jednak zasady fair play.

Zadania były bardzo zróżnicowane. Pierwszą konkurencją była wykreślanka wyrazowa „farbą wykreślana”. Dosłownie! Kolejne zadania dotyczyły rozumienia związków frazeologicznych oraz umiejętności właściwego układania historyjki obrazkowej. „Bystre oczko” to współpraca całej drużyny w zapamiętywaniu szczegółów, a zadania, które „wyczarowały ciszę, jak makiem zasiał”, to krótki film o perypetiach bliźniąt, Tosi i Tymka oraz słuchowisko „Dzieci z Bullerbyn”. Inną konkurencją były „Słowa w słowach”, czyli wzbogacanie zasobu słownika mowy czynnej. Największą atrakcją konkursu był „magiczny atrament”, za pomocą którego uczniowie mieli zapisać kilka wyrazów niewidocznych gołym okiem. Wyrazy „ujrzały światło dzienne”, kiedy temperatura kartki została podniesiona.