W poniedziałek 13 maja 2019 r. uczniowie klas młodszych SP po raz kolejny spotkali się na Turnieju logopedycznym. Tym razem tematem naszych zabaw i wspólnych praktycznych ćwiczeń były UBRANIA.

Zadaniem uczestników było nazwanie poszczególnych części garderoby, wyszukiwanie takich samych, segregowanie na duże i małe, eliminowanie nie pasujących elementów, układanie i kontynuowanie ubraniowych sekwencji czy przypinanie klamerkami do sznurka wypranych i rozwieszonych spodni, sukienek, skarpetek lub bluzek. Wszystkie te zadania pochłaniały uczestników bez reszty, ale prawdziwym przebojem było zadanie polegające na zrobieniu prania. Przedstawiciele poszczególnych zespołów maszerowali w kierunku prawie prawdziwej pralki i kącika z pełnym wyposażeniem pralni (proszki, kapsułki, płyny do płukania itp.), wkładali swoje pranie do pralkowego bębna, uruchamiano program i aulę zaczynał wypełniać głośny dźwięk prania, a potem wirowania – było cicho, jak makiem zasiał. To były prawdziwe emocje! Móc zrobić wszystko tak, jak mama. Przecież warto to wiedzieć i umieć sobie samemu poradzić! Zabawa w dom jest ponadczasowa i można z niej wynieść wiele umiejętności potrzebnych w codziennym życiu.
Oprócz tych przyziemnych czynności, uczniowie znaleźli też czas na kreatywne myślenie – tylko od nich zależało, jakie stroje wybiorą dla kartonowych laleczek (fryzury i barwne materiały na ubranka zawdzięczają Pani Iwonie Szulcie). Sukienki, spódnice, spodnie, jednolite, w kwiaty, kropki, paski, różnokolorowe ogrodniczki, były do dyspozycji naszych kreatorów mody. Efekty ilustruje poturniejowa wystawa na holu Szkoły Podstawowej. Dziękujemy za wspólną zabawę!
Logopedki – Małgorzata Saczek, Agata Dyś, Karolina Patelczyk, Justyna Trzeciak i Marta Westfal