W dniu 27.05.2015r. o godzinie 10 00 w auli szkoły podstawowej odbył się turniej logopedyczny zorganizowany dla dzieci z zespołów edukacyjno- terapeutycznych szkoły podstawowej.

Pomysł zorganizowania turnieju wyszedł od nauczycieli logopedów: Małgosi Saczek, Marty Westfal, Małgosi Rybińskiej i Anny Milewskiej. Zaproszenie do udziału w turnieju otrzymali najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej z klas: 0, I b, I/II, III, V d.

Motywem przewodnim wspólnej zabawy były kolory: czerwony, zielony, niebieski i żółty. Zgodnie z tymi kolorami wyznaczone były drużyny: żółta drużyna – zespół Pani Jagienki Bochentyn, niebieska drużyna – klasa „0” Pani Irenki Baranowskiej, drużyna czerwona – zespół Pani Ewy Wiśniewskiej, drużyna biała – zespół Agnieszki Hajkowicz i drużyna zielona – zespół Pani Wioletki Machol.

Wśród konkurencji turnieju znalazło się między innymi: poszukiwanie pod „rączkami” i „stópkami” w kolorze niebieskim, czerwonym, zielonym i żółtym, obrazków oraz dobieranie do pary obrazka w większym formacie. Poszczególne drużyny wrzucały woreczki w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskimi, żółtym do koła w tym samym kolorze. Wspólnie się bawiąc, dzieci między innymi: zdmuchiwały świeczki na tortach urodzinowych, dmuchały na papierowe statki, nanosiły przy pomocy słomek jabłuszka na jabłonkę, listki na drzewo, krople deszczu na parasol, segregowały zabawki i różnokolorowe przedmioty układając je według koloru na kartony w odpowiednim kolorze.

Turniej logopedyczny poprzez wspólną zabawę i ciekawe konkurencje pozwolił na utrwalenie wykonywanych na zajęciach żmudnych i czasami trudnych ćwiczeń logopedycznych. To co na co dzień niektórym uczniom mogło wydawać się trudne, podczas turnieju było nie tylko łatwe, lecz również ciekawe i przyjemne. Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa w turnieju oraz zostały nagrodzone cukierkami. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć i po godzinie 11 uczniowie wraz z wychowawcami, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich klas.