Dnia 6 maja 2014 roku w Gimnazjum nr 1 w PZKS odbył się III Turniej Wiedzy Ekologicznej.

Był on kolejnym przedsięwzięciem w ramach realizowanego przez szkołę projektu edukacyjno-promocyjnego prowadzonego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z siedzibą w Gdyni. W turnieju wzięło udział sześć trzyosobowych zespołów z poszczególnych klas gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: test wiedzy, kalambury, rzut do celu surowcem wtórnym i pytanie premia oraz układanie eko-puzzli. Natomiast publiczność dopingując kolegów, odgadywała znaczenie ekologicznych słówek w języku niemieckim. W turnieju zwyciężyła drużyna z klasy II b gimnazjum na drugim miejscu I a, trzecie miejsce zdobyła drużyna z klasy II a gimnazjum.