„Tworzę poezję Blackout Poetry…” – zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem TIK dla uczniów klasy VII b oraz VIII a szkoły podstawowej.

18 maja 2022 r. w ramach projektu „Aktywna Tablica” p. Agata Skibińska – Orysiak przeprowadziła w pracowni komputerowej lekcję otwartą: „Tworzę poezję Blackout Poetry…” – zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem edytora tekstu platformy Classroom.

Uczniowie klasy VII b oraz VIII a pod kierunkiem p. Agaty oraz życzliwej pomocy p. Andrzeja Tomalaka mieli możliwość ćwiczyć umiejętność pracy z edytorem tekstu. W oparciu o fragmenty artykułów z gazet oraz  z lektury pt. „Mały Książę” powstały piękne wiersze na Dzień Matki oraz utwory przybliżające nam sylwetkę niezwykłego dziecięcego bohatera arcydzieła francuskiego pisarza – Antoine de Saint – Exupery.

Jak zwykle, nasza młodzież wykazała się pomysłowością i zaangażowaniem. Powstały ciekawe i mądre wiersze. Zachęcamy do ich przeczytania!