UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA

21 września uroczyście obchodziliśmy otwarcie PRZEDSZKOLA. Remont budynku po dawnym WKU i PINB-ie rozpoczął się w listopadzie 2017 roku, a już 3 września 2018 roku rozpoczęliśmy zajęcia. Uroczyste otwarcie w piękny dzień końcówki lata i dzień po dniu przedszkolaka był pełen emocji, nie tylko dla naszych przedszkolaków, ale i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze powiatu: starosta dr Gabriela Lisius, wicestarosta Witold   Reclaf,   Przewodniczący   Rady   Powiatu   Ryszard   Czarnecki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Genowefa Słowi, Członkowie  Zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski i Jacek Thiel. Wśród gości mogliśmy   zobaczyć   dyrektorów   placówek   oświatowych   i   pomocy społecznej z powiatu wejherowskiego, przedstawicieli służb mundurowych oraz rodziców naszych uczniów i wychowanków.

Kameralna   uroczystość   odbyła   się   w   sali   konferencyjnej   pięknie wyremontowanego budynku. Rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez panią   Starostę,   panią   dyrektor  Małgorzatę   Woźniak,   przedstawicieli rodziców i małego Bartka. Przybyli goście obejrzeli wzruszający występ naszych   maluszków,   choć   niektórym   z   nich   nie   przeszkadzał  hałas   w smacznym śnie. Pokazaliśmy także film, w którym można było zobaczyć stan budynku na początku remontu, prace w nim  i ostateczny efekt. Wręczyliśmy nasze tradycyjne Anioły w podziękowaniu za wspieranie nas w drodze,  którą  przeszliśmy.  Ksiądz  Kanonik  Marian  Dettlaff poświęcił budynek od strychu po piwnicę. Goście zwiedzali wszystkie pomieszczenia, prowadzone   zajęcia   z   dziećmi,   podziwiali   nowoczesność,   ale   też wyczuwalną domową atmosferę.

Jesteśmy dumni i pewni, że będzie to szczęśliwe miejsce dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dajemy im warunki, by wzrastali lepsi.

CIESZYMY SIĘ.