Uroczyste Rozpoczęcie Roku szkolnego 2018/2019 na Wejherowskiej Kalwarii.

Fot. p. Franciszek Sychowski

W niedzielę 9 września odbyła się na górkach Kalwarii wejherowskiej uroczysta Eucharystia dla uczniów szkół z powiatu wejherowskiego, inaugurująca rok szkolny. Uroczystość Podwyższenia Krzyża tradycyjnie gromadzi uczniów, nauczycieli, wychowawców, rodziców i władze powiatu wejherowskiego, by u stóp Pani Wejherowskiej powierzyć swoją pracę, naukę i zawierzyć Jej swój los. Licznie przybyli na tę uroczystość przedstawiciele szkół, poczty sztandarowe, a uczniowie naszej szkoły – Klaudia Rudnik i Oskar Roszmann w strojach kaszubskich pod opieką p. Doroty, ponieśli w procesji z darami piękny chleb z piekarni Lange. Duchowo zawierzyliśmy się Matce Bożej, prosząc o potrzebne łaski dla całej naszej społeczności szkolnej.