W uroczystość Podwyższenia  Krzyża Świętego w dniu 11 września 2016r. przeżywaliśmy sumę odpustową na górach Wejherowskiej Kalwarii.

Tę wyjątkową Eucharystię poprzedziła procesja z Najświętszym Sakramentem- która wyruszyła z kościoła pw. Św. Anny-  oraz pantomima pt. „Siedem grzechów” w wykonaniu grupy „Mix Blue”.

Obchody  uświetnił poczet sztandarowy naszego ośrodka , który godnie reprezentowali uczniowie szkoły zawodowej: Aniela i Urszula Potrykus oraz Karol Dębski. W procesji darów ołtarza  nasi gimnazjaliści – Wiktoria Lisewska i Bartosz Zawadzki  ofiarowali piękny chleb, wytwór pracy rąk właściciela  piekarni „Tomasz Lange” z Bolszewa.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Jankowska i Ewelina Bojek.

W uroczystości wzięli udział między innymi Monika Kończyk – Pomorski Kurator Oświaty oraz włodarze miasta i powiatu.   Wśród przybyłych wiernych nie zabrakło oczywiście  Dyrekcji naszego Ośrodka: Pani Dyrektor Małgorzaty Woźniak,  Pani Dyrektor Joanny Kandzory i Pani Dyrektor Renaty Solarczyk, jak również  naszych nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.