Są tacy, którzy marzą o tym, żeby nie chodzić do szkoły, cały dzień siedzieć w domu i nic nie robić. Są też i tacy , którzy bardzo tęsknią za szkołą. Nasz kolega Tomek bardzo chciałby chodzić z nami na lekcje ale okropna choroba nie pozwala mu na to. On ma nauczanie indywidualne w swoim domu ale bardzo chciałby chodzić z nami do szkoły, spotykać się z kumplami, brać udział w zawodach sportowych. Wiemy to od niego. Byliśmy u niego w Sasinie  całą klasą już dwa razy. Raz przed świętami z prezencikami mikołajkowymi. Drugi raz  na Walentynki. Tak się złożyło że Tomek miał 16 urodziny i pojechaliśmy do niego z tortem. Pyszny tort czekoladowy upiekła dla nas mama Łukasza. Tomek i jego mama byli trochę wzruszeni gdy przekazaliśmy pozdrowienia od koleżanek, kolegów i nauczycieli ze szkoły. Zamierzamy znowu go odwiedzić , opowiedzieć mu o wszystkim i porozmawiać z nim. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia i do naszej klasy. Koleżanki i koledzy z klasy III b gimnazjum z wychowawcą.