Bijemy rekord Polski! – to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W tegorocznej edycji biegu czwórka uczniów PZKS w Wejherowie: Bernadeta Korthals, Beata Grubba, Szymon Borkowski i Sylwester Klimiuk, wraz z innymi uczestnikami z całej Polski podjęli próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, a także dostarczenie uczniom satysfakcji i radości z sukcesu sportowego. Bieg odbył się w piątek 24.09 o godzinie 11.45 na boisku sportowym przy PZKS w Wejherowie. Czwórka reprezentantów naszej szkoły wyposażonych w aplikację mobilną rejestrującą przebiegnięty dystans, wystartowała! Łącznie w 60 minut pokonali dystans 9,36 km. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i włożony wysiłek.
Zapraszamy na krótką fotorelację z biegu.
Zespół projektu programu Erasmus+ Fit4healthylife.
Koordynator biegu
Krzysztof Chmiel