W słoneczny dzień, 30 maja 2014 r. odbył się V Festyn Rodzinny, który był okazją do doskonałej zabawy całej społeczności Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie w duchu zdrowej rywalizacji sportowej. Całość programu rozpoczęto uroczystym powitaniem gości przez panią dyrektor PZKS Małgorzatę Woźniak. dsc_0576

Uczniowie prezentowali swoje talenty aktorskie w przedstawieniu ”Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”.

Talenty taneczne mogliśmy podziwiać w układzie „Kaszubi i Słowianie”, który zaprezentował zespół „Dżibasy”

Przy okazji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dzieci Świata”.

Następnie pani M. Woźniak uhonorowała odznaką SZERYFA PRAW DZIECKA osoby, które niejednokrotnie otworzyły swoje serca dla naszych uczniów. Wśród uhonorowanych byli p. Jan Domański, p. Beata Macikowska oraz. p. Jarosław Nowaliński.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się najprzeróżniejsze konkurencje i atrakcje na strefie rekreacyjno- sportowej oraz terenach zielonych naszej placówki. Można było między innymi zagrać w limbo czy twistera, postrzelać z łuku lub pojeździć na nartach po trawie. Dużym zainteresowaniem cieszył się zamek dmuchany, przejażdżki motocyklami oraz bryczką. Jeśli ktoś miał ochotę zamienić się w inną postać, mógł to zrobić w zaczarowanym stanowisku „Malowanie twarzy”.  Uczniowie SP i Gimn ZET wraz z rodzicami-opiekunami zmagali się w wyścigach rzędów: toczyli opony samochodowe, biegali z jajkiem na łyżce i skakali w workach. Radościom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili .

Dla uczniów klas SSPdP w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj formę” przygotowano emocjonujący turniej w ringo. Każdy z uczestników festynu został obdarowany drobnymi nagrodami oraz medalami ręcznie wykonanym przez nauczycieli.

Na stanowisku „Prawa dziecka” panie pedagog H. Kazimierczuk oraz psycholog M. Gerowska zachęcały rodziców do zapoznania się z prawami dzieci oraz zasadami wychowawczymi. Rozdano ponad 150 egzemplarzy ulotek i książeczek specjalnie przygotowanych dla rodziców/opiekunów naszych uczniów. Rodzice chętnie korzystali z okazji swobodnej rozmowy na temat radości i trudności wychowawczych. Wokół boiska szkolnego umieszczono banery z prawami dziecka.

Po raz kolejny zorganizowano pokaz Pierwszej Pomocy prowadzony przez SIM PCK.

Nowością było stanowisko „Czary Mary to Fizyka”, gdzie można było samemu wykonać eksperyment m. in. spowodować erupcję wulkanu.

oraz pokaz techniki Nordic Walkng.

Dużą popularnością, jak co roku cieszył się integracyjny turniej piłki nożnej. Rywalizowali w nim piłkarze z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luzinie oraz reprezentanci naszej szkoły. Łącznie w rozgrywkach udział wzięło sześć zespołów, atrakcją był zespół żeński z Luzina. Zarówno grający jak i kibice otrzymali wspaniały doping występami naszych cheerliderek. Dzięki hojności dyrektora GOSRiT w Luzinie, pana P. Klechy wszystkie drużyny otrzymały medale, drobne nagrody oraz puchary.

Nad oprawą muzyczną oraz konferansjerką jak co roku czuwała niezawodna pani Iza Tarnowska – Cechosz. Dużym powodzeniem cieszyło się prowadzone przez nią karaoke, które dostarczyło uczestnikom festynu wiele radości i nagród.

Dobry humor podsycali klaun i animatorki zabawy prezentując balonikowe figurki oraz bańkową lawinę.

Na wszystkich zgłodniałych czekała kiełbaska z grilla oraz gorące gofry i ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów.

W przygotowanie festynu zaangażowani byli rodzice i ogromny zespół pracowników PZKS w składzie: Agnieszka Jakusz, Aleksandra Müller, Katarzyna Borawska, Monika Borysionek, Tomasz Czupryński, Agnieszka Domańska, Joanna Droździel, Anna Fils, Urszula Gajdemska, Monika Gerowska, Magdalena Jeka, Kasia Grzywacz, Artur Jakusz, Małgorzata Jankowska, Piotr Jasielski, Joanna Kandzora, Hanna Kazimierczuk, Anita Kierznikowicz, Danuta Knopik – Jażdżewska, Anna Kobierzyńska, Marlena Konkol, Mirosława Kreft, Krystyna Kozłowska, Wioleta Machol, Janusz Magulski, Dorota Michalska, Aneta Milewska-Kosidło, Benia Misiak, Barbara Mudlaff, Alicja Nowopolska, Agnieszka Nielek, Anna Perska, Marek Petk, Iwona Rolbiecka, Rudolf Simenak, Renata Solarczyk, Celina Szachowska, Radosław Sychowski, Jolanta Szczepańska, Izabela Tarnowska- Cechosz, Andrzej Tomalak, Urszula Treder, Jakub Wałek, Maria Wendrowska, Anna Węsierska, Alicja Windorpska, Joanna Wolanin, Małgorzata Woźniak, Małgorzata Wysokińska, Irena Złoch.

Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Wejherowie za dofinansowanie festynu Dyrektorowi GOSRiT w Luzinie panu Piotrowi Klecha Nauczycielom oraz uczniom z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie Członkom Wejherowskiego Klubu Motocyklowego Szefowi SIM PCK Wejherowo panu Szymonowi Piotrowskiemu