Dnia 18 grudnia uczniowie szkoły zawodowej uczestniczyli po raz piąty w konkursie na dekorację stołu wigilijnego. W bardzo świątecznej atmosferze uczniowie klas kucharskich i hotelarskich rywalizowali ze sobą w bardzo wdzięcznej konkurencji.

Ich zadaniem było zaaranżowanie stołu na wigilijną wieczerzę zgodnie z tradycją bożonarodzeniową obchodzoną w różnych krajach Europy. I tak: 1a reprezentowały Maria Busz i Martyna Budzisz, które zabrały nas do Włoch. Francuską tradycję świąt przybliżyli nam uczniowie z klasy 1b w składzie Ania Gierszewska, Patryk Holzer, Bartek Osowski i Szymon Szulc. Następnie 2a w składzie Karolina Lesner i Katarzyna Szmidt zabrały nas na święta do Portugalii, 2b reprezentowały Natalia Staszyńska i Weronika Stubba, które przygotowały stół w stylu belgijskim. Najstarsze klasy reprezentowali: Agata Baranowska i Wiktoria Siwek z 3a, które zabrały nas do Grecji orazTomasz Wojciechowski, Kamila Szymichowska i Marta Dawidowska z 3b, którzy przybliżyli nam tradycję i obyczaje Szwecji.

Zadaniem uczniów było przygotowanie nakrycia świątecznego stołu wraz z menu potraw wigilijnych oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej. Jej zadaniem było przybliżenie zebranej publiczności zwyczajów oraz tradycji bożonarodzeniowych. Konkurs oceniany był dwuetapowo. W pierwszej kolejności swoje punkty przydzielali kolegom uczniowie gimnazjum oraz szkoły zawodowej. Druga część oceny należała do specjalnie powołanej komisji składającej się z nauczycieli naszej szkoły. Jury oceniało oryginalność aranżacji, wystrój stołów pod kątem estetyki oraz doboru zastawy stołowej. Punktowano również nawiązanie prezentacji multimedialnych do tematyki nakryć świątecznych. Walka między sześcioma ekipami była zacięta! Niektórzy stawiali na tradycję, inni wybierali nowoczesne pomysły. Jednak wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, dokładnością, a co najważniejsze zaangażowaniem w konkurs.

Jesteśmy ciekawe waszych nowych pomysłów! Z niecierpliwością czekamy na następne święta.

Organizatorkami konkursu były p. Małgorzata Marcinkowska wraz z p. Agnieszką Papke. Natomiast współorganizatorkami – p. Angelika Matuszczak i p. Dagmara Maciejewska