V Ogólnopolski Konkursu Plastyczny dla uczniów szkół przyszpitalnych został rozstrzygnięty. W bieżącym roku tematem przewodnim była; „Pocztówka z mojej małej Ojczyzny”.

Organizatorzy, nauczyciele szkoły przyszpitalnej w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, założyli sobie za cel:

– propagowanie ciekawych miejsc z różnych stron Polski,

– rozwijanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży,

– wspomaganie procesu rewalidacyjnego poprzez oderwanie dzieci chorych od codziennego

zmagania z chorobą.

Uczestnikami konkursu byli hospitalizowani wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum. Na konkurs wpłynęło 150 prac plastycznych z 24 szkół przyszpitalnych między innymi z Gdańska, Słupska, Szczecina, Milicza, Wałbrzycha, Olsztyna, Inowrocławia, Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Krakowa, Jastrzębia Zdroju i Lublińca. Wybór nagrodzonych prac nie należał do łatwych. Jury konkursowe pracowało pod przewodnictwem naczelnego lekarza szpitala pani Bożeny Czepułkowskiej i Etatowego Członka Zarządu Powiatu Wejherowskiego pana Wojciecha Rybakowskiego. Pozostałymi członkami były panie Joanna Kandzora – wicedyrektor PZKS i Hanna Kazimierczuk – pedagog PZKS.

W trakcie oceny komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac, czytelność przekazu tematu, umiejętność operowania środkami wyrazu plastycznego i zastosowanie ciekawych technik.

Wszyscy autorzy prac, którzy zajęli I – III miejsca i wyróżnienia otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz sponsorów. Dyrektor Przyszpitalnego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie Małgorzata Woźniak przyznała nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika- 3 letniej Zosi.

W kategorii wychowanków przedszkola: I miejsce zajął Michał lat 6 z Rzeszowa, II miejsce Marysia lat 5 z Warszawy, III miejsce Kajetan lat 6 z Wejherowa. Wyróżnienie otrzymała Alicja lat 6 z Łodzi.

W kategorii klas I-III nagrody otrzymali: I miejsce Marta z Wejherowa, II miejsce Olga z Krakowa, III miejsce Jakub z Krakowa, przyznano też trzy wyróżnienia.

W kategorii klas IV-VI przyznano: I miejsce Agacie z Kartuz, II miejsce Natalii z Dzierżążna, III miejsce Karolowi z Kudowy oraz cztery wyróżnienia.

W kategorii klas I-III gimnazjum: I miejsce zajęła Monika z Starogardu Gdańskiego, II miejsce Inka z Rzeszowa, dwa III miejsca Wiktoria z Częstochowy i Kamil ze Szczecina.

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Małgorzata Woźniak – Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Szkoła przyszpitalna otrzymała wyremontowane pomieszczenie.

Po 2 miesiącach szkoła przyszpitalna może cieszyć się wyremontowanym pomieszczeniem. Dzięki środkom finansowym otrzymanym ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie w pomieszczeniu szkolnym wymieniono podłogi, rolety okienne, zlew i armaturę oraz zakupiono nowe meble. Warunki pracy uległy znacznej poprawie, a liczne pomoce dydaktyczne do zajęć zostały starannie ułożone na półkach. 16 listopada 2012r. uroczystego odbioru prac dokonał Dyrektor Szpitala Andrzej Zieleniewski, Lekarz Naczelny Szpitala Bożena Czepułkowska, wicestarosta Jan Domański, Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Lademann oraz dyrektor Szkoły Małgorzata Woźniak.