Dobra zabawa i moc atrakcji czekały na wszystkich, którzy zjawili się na terenie Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego  w środę 3 czerwca 2015 roku, gdzie nauczyciele, rodzice i uczniowie zorganizowali VI Festyn Rodzinny.

Całość programu rozpoczęło uroczyste powitanie gości przez Panią Dyrektor PZKS Małgorzatę Woźniak. Następnie uczniowie prezentowali swoje talenty w przedstawieniu
”O wilku i siedmiu koźlątkach” i występie zespołu „Perełki”.  Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Rodzino trzymaj formę”. Mogliśmy obejrzeć również premierowy występ gimnastyczny w wykonaniu naszych uczennic.

Na strefie rekreacyjno- sportowej naszej placówki na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Były między innymi zabawy z animatorką prezentującą balonikowe figurki, stanowisko „Czary mary to fizyka”, duże bańki mydlane, zamek dmuchany, pokaz karate. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się  stanowisko malowanie twarzy oraz  studio szalonych fryzur. Były konkurencje sprawnościowo-zręcznościowe takie jak twister, limbo czy kuferek niespodzianek. Na stanowisku wejherowskiego WOPR ratownicy prezentowali łódź motorową i sprzęt ratunkowy. Zorganizowano pokaz wozu strażackiego oraz samochodu milicyjnego, który wzbudził największe zainteresowanie wśród dorosłych. Ślad po festynie pozostawiły  wykonane przez naszych uczniów rysunki kredą po asfalcie. Uczestnikom festynu czas umilali artyści karaoke.

Dla odbiorców programu profilaktycznego „Trzymaj formę” przygotowano gimnastykę do piosenki oraz marsz Nordic Walking. Uczniowie SSPdP i Gimn ZET wraz z rodzicami/opiekunami zmagali się w wyścigach rzędów: biegali z bojką ratowniczą, skakali w workach. Radościom nie było końca. Wszyscy świetnie bawili się. Odbył się turniej piłki siatkowej równolegle na dwóch boiskach- dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Każdy z uczestników festynu został obdarzony pamiątkowym medalem.

Na stanowisku „Prawa dziecka” panie pedagog H. Kazimierczuk, M. Wysokińska i psycholog Monika Gerowska zachęcały rodziców do zapoznania się z prawami dzieci oraz zasadami wychowawczymi. Poruszono również temat zagrożeń wynikających z niekontrolowanego korzystania z Internetu i komputera przez dzieci i młodzież.  Rozdano ponad 170 egzemplarzy ulotek i książeczek specjalnie przygotowanych dla rodziców/opiekunów naszych uczniów.

Na wszystkich zgłodniałych czekała kiełbaska z grilla, gofry, lody oraz ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów.

W przygotowanie festynu zaangażowani byli rodzice i ogromny zespół pracowników PZKS. Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy a w szczególności:

• Państwu Alicji i Bartkowi Nowopolskim
  • Nauczycielom oraz uczniom z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie
  • Ratownikom z Wejherowskiego WOPR
  • Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolszewa.