VII Festyn Rodzinny

Cały rok czekaliśmy na ten dzień i wreszcie… w promieniach majowego słońca, w gorącej atmosferze, na naszej strefie rekreacyjno – sportowej „Sobieskiego” odbył się po raz siódmy FESTYN RODZINNY.

25 maja 2016 roku zgromadziliśmy się całą społecznością PZKS: uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz goście – nasi przyjaciele z wielu instytucji i stowarzyszeń.

Naszymi znamienitymi gośćmi byli: pan Michał Rzeszewicz – konsul honorowy Królestwa Norwegii oraz pani Starosta Gabriela Lisius wraz z przedstawicielami Zarządu Powiatu Wejherowskiego i pracownikami Starostwa. Ich obecność była spowodowana zakończeniem tzw. Projektu Norweskiego czyli finansowania 10 stref rekreacyjno – sportowych przez Norwegię, Lichtenstein i Islandię. Miłą niespodzianką było uhonorowanie osób zaangażowanych w powstanie strefy pamiątkowymi medalami.

Pod czujnym okiem pani dyrektor Małgorzaty Woźniak nasi liderzy stref – pani Aleksandra Muller i pan Janusz Magulski – wraz z całym personelem placówki przygotowali dla wszystkich moc atrakcji: przejażdżki konne (aż dwa koniki sprawiły dzieciom mnóstwo radości), atrakcje pneumatyczne w postaci zjeżdżalni i trampoliny „Cyrk”, stanowisko z łodzią ratunkową WOPR, pokaz paradnej musztry wojskowej w wykonaniu żołnierzy Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie, pokaz strażaków Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wejherowie, prezentacja umiejętności tanecznych Zespołu „Dżibasy” oraz gimnastyki artystycznej Zespołu „Fire Dance”, pokaz samoobrony i kick – boxingu pana Wojciecha Makarewicza i ucznia Maxa Nowopolskiego, popis tańca formacji „TURBO” ze Szkoły Tańca „Bernaśkiewicz” oraz dziewcząt z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, pokaz karate Stowarzyszenia Sportów Walki Shotokan z prezesem panem Rudolfem Simenakiem, instruktaż techniki Nordic Walking, turnieje piłki nożnej, siatkowej i unihokeja, wyścigi rzędów, strzelanie z łuku, stanowiska gier i zabaw, animacje zabaw – modelowanie balonów przez animatorkę panią Kamilę, malowanie twarzy i studio szalonych fryzur, wielkie bańki mydlane, konkurencje zwinnościowo – zręcznościowe, doświadczenia fizyczne „Fizyka jest ciekawa”, prezentacja pracy słuchaczy PZSP – pomiar ciśnienia, masaż ręki i ciała, przedmioty ozdobne itp. Przedstawiciele Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem wraz z panią Agnieszką Chomiuk z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gdańsku promowali książkę „Kubuś z Pętelką czyli bajanki z sensem”, która powstała przy współudziale uczniów naszej placówki.

Można było posilić się kiełbaskami z grilla, goframi z kolorowymi dodatkami lub pysznym ciastem upieczonym przez jak zawsze niezawodnych rodziców – dziękujemy:)A wszystkiemu towarzyszyła muzyka oraz karaoke. Całość wsparli wolontariusze – uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie pod opieką nauczycieli: pani Bożeny Reszke, pani Wiesi Żywickiej i ks. Marcina Bukowskiego.

I na koniec podziękowania, które kierujemy do niżej wymienionych osób i instytucji:

1. Starostwo Powiatowe w Wejherowie

2. Państwowa Straż Pożarna w Wejherowie