Dnia 4 kwietnia odbyły się VII Pomorskie Spotkania Taneczne
w Gdyni. W tym roku zespół „Dżibasy” prowadzony przez pana Jakuba Wałka i panią Małgorzatę Jankowską przedstawił inscenizacje taneczna pt. „Rybacy”.

Artyści przedstawili wesoły i skoczny taniec w zabawny sposób oddający prace kaszubskich rybaków oraz ich zwyczaje.
Nasi tancerze dali z siebie wszystko zyskując uznanie i wielkie brawa publiczności. Impreza zorganizowana była z ogromnym rozmachem, piękną oprawą muzyczną i profesjonalnym oświetleniem na deskach Kinoteatru „Grom”. Wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe a organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Gdyni. W spotkaniu brali udział uczniowie szkół specjalnych. Kolejność występów została ustalona w drodze losowania. Imprezę uświetniło dziewięć zespołów uczestniczących oraz zaproszeni gościnnie. Całość przysporzyła wszystkim dużo radości i satysfakcji. Nie zabrakło, również wspaniałego poczęstunku na zakończenie.