VIII Pomorskie Spotkania Taneczne

Dnia 16 marca odbyły się VIII Pomorskie Spotkania Taneczne
w Gdyni. W tym roku zespół „Dżibasy” prowadzony przez pana Jakuba Wałka i panią Małgorzatę Jankowską przedstawił inscenizacje taneczna pt. „Rybacy”. Mieliśmy okazje występować razem z takimi zespołami jak:

PAPYA DANCE -Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Gdynia

FORMACJA TANECZNA KLIK -Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Puck

ZESPÓŁ TAŃCA KASZUBSKIEGO BÓMKI – Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy Bytów

DZIEWCZYNKI HALINKI -Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Kwidzyn

LEJDIS -Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Malbork

GRUPA TANECZNA WENUS –Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Starogard Gdański

ZEFIR -Zespół Placówek Specjalnych Kartuzy

ŻAGIELKI -Zespół Szkół Specjalnych Sopot

Artyści przedstawili wesoły i skoczny taniec w zabawny sposób oddający prace kaszubskich rybaków oraz ich zwyczaje.
Nasi tancerze dali z siebie wszystko zyskując uznanie i wielkie brawa publiczności. Impreza zorganizowana była z ogromnym rozmachem, piękną oprawą muzyczną i profesjonalnym oświetleniem na deskach Kinoteatru „Grom”. Wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe a organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Gdyni. W spotkaniu brali udział uczniowie szkół specjalnych. Całość przysporzyła wszystkim dużo radości i satysfakcji. Nie zabrakło, również wspaniałego poczęstunku na zakończenie.