Na zaproszenie Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser– Dudy, 20 maja 2022 roku uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie gościli w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nasza wizyta poprzedzona była odwiedzinami Pani Prezydentowej w PZKS w lutym 2020 roku, przed samym wybuchem pandemii. Korzystając z pięknej pogody spotkaliśmy się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie czekał na nas pyszny posiłek, który dzieci same „zaproponowały” kilka dni wcześniej. Przywitanie było bardzo serdeczne. Przywieźliśmy dla Małżonki Prezydenta upominki od uczniów, a także plany związane z rozbudową naszej placówki. Każde dziecko chciało wręczyć kwiaty naszej Gospodyni, więc wręczyło po jednej pięknej róży i tak powstał imponujący, pachnący bukiet różany ogromnych rozmiarów, który zachwycił Pierwszą Damę. Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej atmosferze. Pani Prezydentowa rozmawiała z dyrekcją, a także z nauczycielami i uczniami, którzy zadawali wiele pytań i dzielili się swoimi planami na przyszłość. Zwiedziliśmy ogrody, a także wraz z przewodnikami część pomieszczeń Pałacu Prezydenckiego. Robiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć, bo przecież ile razy w życiu ma się okazję odwiedzić takie miejsce. Wielkie wrażenie zrobiły na nas sale, które często oglądamy na ekranach telewizorów i nasze wyobrażenia były zupełnie inne. Ciekawe opowieści o oglądanych pomieszczeniach zrobiły na nas duże wrażenie. Kiedy wizyta dobiegała końca otrzymaliśmy upominki od Pani Prezydentowej. Na koniec odwiedzin w stolicy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Długo będziemy pielęgnować wspomnienia z naszej wizyty pełnej niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy!