21 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Wejherowie odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach projektu „Bałtyk bez barier”.  Stroną organizacyjną spotkania zajęły się panie: Emilia Wójcik oraz Agata Skibińska-Orysiak. W warsztatach uczestniczyli głównie uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych szkoły podstawowej.

Prowadząca zajęcia – Edukator Stacji Morskiej w Helu – p. Justyna Kąpa, w przystępny i niezmiernie atrakcyjny sposób przedstawiła uczniom podstawowe pojęcia z zakresu ekologii morza oraz grupy organizmów zamieszkujących Morze Bałtyckie. Młodzież poprzez zabawową formę zajęć (edukacyjne tablice magnetyczne, domina mało i wielkoformatowe, prezentacje, karty pracy) miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę o Morzu Bałtyckim. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od p. Justyny tematyczne gadżety, które będą nam przypominać to fantastyczne, ekologiczne spotkanie.