W dniach 24.09 – 27.09 dziesięcioro uczniów ZSZ wzięło udział w szkoleniu organizowanym z projektu „Pomorskie- dobry kurs na edukacje. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. W trakcie 8 godzin dziennie uczniowie nabywali najważniejsze informacje na temat: historii carvingu, narzędzi stosowanych przy wycinaniu warzyw owoców, sposobu doboru surowców, technik i rodzaju ciec.

Najważniejszym jednak elementem szkolenia była część praktyczna, w której uczniowie wykonywali różne rzeźby, liście z cukinii, ptaka z cykorii i białej rzodkwi, róże z kalarepy i buraka, kalie z kopru włoskiego i papryki.

Zwieńczeniem tego 3 dniowego szkolenia było otrzymanie przez uczniów certyfikatów, które wręczyli: II wicemistrz Polski p. Grzegorz Gniech wraz z panią dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego Małgorzatą Woźniak.
Prowadzący kurs, zaprosił również do wzięcia udziału w Carvingowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2013, które odbędą się w październiku. Zainteresowani uczniowie już pilnie przygotowują się do tego ważnego dnia

Magdalena Jeka