5 maja z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w budynku SSPdP odbyły się Warsztaty Chemiczne ,,Zobacz, poczuj, dotknij…”, w których uczestniczyły klasy: I – III B, II/III B, I – III C oraz I – III D. Organizatorem tego spotkania była Pani Anna Jasielska. Zaprosiła do współpracy nauczyciela chemii ze Szkoły Podstawowej w Gościcinie – Panią Elżbietę Liedigk, która przyjechała razem z młodzieżą ze swojej placówki.

Zajęcia rozpoczęły się pokazem efektownych doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem substancji znanych z życia codziennego, między innymi: wybuch wodoru, lokomotywę, chemiczną pompkę, ogień olimpijski, ryczącego niedźwiedzia czy też awaryjne rozpalanie ognia, bez użycia zapałek 🙂 W drugiej części warsztatów nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli modele cząsteczek prostych związków chemicznych. Wspólne zajęcia sprawiły wszystkim ogrom radości oraz możliwość integracji międzyszkolnej.