Dnia 27 października klasa 2a i 3 a Branżowej Szkoły I stopnia z dotychczasowymi oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie. Pani Karolina przeprowadziła grupowe ćwiczenia z samopoznania, zainteresowań i preferencji zawodowych. Uczniowie chętnie opowiadali o sobie siedząc w kręgu, słuchali siebie nawzajem i wyciągali wnioski. Jednogłośnie stwierdzili, że jest to inicjatywa niezwykle potrzebne  w szkole, gdyż dzięki informacjom zdobytym podczas takich zajęć, łatwiej im będzie poruszać się po rynku pracy  a także będą w stanie uniknąć wielu błędów i rozczarowań w życiu zawodowym.