05 lutego 2020r. uczniowie klasy 8c i 6/7b zespołów edukacyjno-terapeutycznych  szkoły podstawowej po raz drugi uczestniczyli w warsztatach fryzjerskich zorganizowanych w Niepublicznej Szkole Rzemiosła w Wejherowie. Nasza młodzież miała okazję poznać przybory fryzjerskie, fantazyjne fryzury oraz inne tajniki tego ciekawego zawodu. Każdy z uczestników warsztatów mógł poddać się fryzjerskim zabiegom zgodnie ze swoim życzeniem. I tak powstały piękne loki, warkocze, upięcia, „czuby” a nawet strzyżenia. Radość z nowych fryzur była ogromna. Uczniowie, tak jak prawdziwi modele, dumnie prezentowali się na zdjęciach.

Dodatkową atrakcją warsztatów było wykonanie niektórym uczennicom naszej placówki makijażu dziennego. Było to nie lada wyzwanie, ale przyszłe kosmetyczki ze szkoły branżowej  bardzo się starały i efekt był imponujący!

Powyższe przedsięwzięcie przyniosło dużą satysfakcję oraz widoczne korzyści uczniom obydwu placówek. Wszelkie wcześniejsze obawy szybko zniknęły. Z przyjemnością obserwowałyśmy ich spontaniczne, szczere i pozbawione jakichkolwiek barier  kontakty.

Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie dla nauczycieli i młodzieży Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie.