Dobiegł właśnie końca cykl warsztatów robotyki realizowanych w ramach projektu „Deutsch mit Robotern – Niemiecki z robotami”.

W ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Niemiecki z robotami” organizowanego przez Goethe Institut Warszawa uczniowie klasy III b gimnazjum oraz VII a i VII b szkoły podstawowej uczestniczyli w cyklu warsztatów z robotyki. Dodatkowo na lekcjach języka niemieckiego poznawali i poszerzali słownictwo z zakresu technologii informacyjnej i robotyki. Goethe Institut Warszawa wypożyczył nam zestawy LEGO Mindstorms Education EV3. LEGO MINDSTORMS to programowalny zestaw konstrukcyjny robotów, który umożliwia budowanie i programowanie własnych robotów LEGO oraz wydawanie im poleceń. Zaletą tych systemów jest fakt, że zachęcają do zabawy i eksperymentowania, co z kolei motywuje uczniów do rozwiązywania zadań i problemów – samodzielnie lub według wskazówek nauczyciela. Zestawy EV3 pozwalają także połączyć technikę, fizykę i informatykę z nauką języka niemieckiego. Robotyka jest nowoczesną dziedziną nauki, a zarazem wspaniałą przygodą i dobrą zabawą dla młodzieży. Wszyscy uczestnicy warsztatów przekonali się, że programowanie robotów wymaga cierpliwości, gdyż do celu dochodzimy stopniowo, stosując metodę prób i błędów.
Galleria Google

Organizatorami warsztatów byli p. Justyna Florczak oraz p. Jakub Wałek