Dnia 03.01.2020r. odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne z cyklu „Wybieram marzenia, nie uzależnienia!” dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, zorganizowane w ramach projektu „Fit4healthy life” (program Erasmus+). Zajęcia poprowadziły p. psycholog Agnieszka Trendel i p. pedagog Dorota Kałuzińska.
Tym razem celem spotkania było zapoznanie młodzieży z negatywnymi skutkami używania środków psychoaktywnych (narkotyki i dopalacze). Podczas zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, poznali mechanizm powstawania uzależnienia oraz podstawowe techniki asertywnego odmawiania. Każdy z uczniów miał okazję przetrenować metodę „zdartej płyty” w praktyce. Wspólnie zastanowiliśmy się także nad możliwymi wariantami zakończenia historyjek sytuacyjnych dotyczących zażywania narkotyków.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział w zajęciach i zaangażowanie. Kolejne zajęcia z cyklu odbędą się tuż po feriach zimowych. Do zobaczenia!!!