23 października 2019r. uczniowie klas: VI/VIIb, VIc i VIIIc wraz z opiekunami wybrali się w interesującą podróż do Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku.

Na początku młodzież wzięła udział w warsztacie zatytułowanym „W dżungli wyobraźni. Kreatywny Plac Zabaw”. Mieliśmy tu do czynienia z prawdziwą eksplozją eksperymentalnych i niezwykle różnorodnych konstrukcji. Wspólne budowanie sprzyjało rozwijaniu pracy zespołowej i wzbudzało u uczniów wiele pozytywnych emocji.

Kolejne warsztaty, pod hasłem „W poszukiwaniu pór roku”, oprócz utrwalania wiadomości przyrodniczych były doskonałą okazją do zabaw manipulacyjnych i manualnych. Uczniowie mogli również zobaczyć faunę świata podwodnego i poeksperymentować z różnymi cieczami.

Należy dodać, iż animatorzy, którzy prowadzili zajęcia z naszymi uczniami  zadbali o miłą atmosferę.

Dodatkową atrakcją wycieczki było obejrzenie pięknej panoramy miasta z Gradowej Góry.

Na pewno jeszcze tam wrócimy!