Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas: 6c, 7-8b i 7-8c zespołów edukacyjno-terapeutycznych uczestniczyli w spotkaniu z p. Michałem, który przybliżył im specyfikę pracy strażaka i ratownika medycznego. Na początku utrwalony został schemat wzywania służb ratowniczych oraz numery telefonów alarmowych. Spotkanie ze strażakiem rozpoczęło się dużym zaskoczeniem wywołanym zaimprowizowaną inscenizacją pożaru. Zadaniem uczniów było przekazanie panu strażakowi istotnych informacji o zaistniałym zdarzeniu, co okazało się dla naszych uczniów nie lada wyzwaniem. Następnie p. Michał w oka mgnieniu „przeistoczył się” w ratownika medycznego, który ćwiczył z młodzieżą zasady resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Na zakończenie młodzież miała okazję zadać gościowi pytania dotyczące codziennej pracy strażaka i ratownika medycznego. Warsztaty okazały się dla uczniów bardzo emocjonującym wydarzeniem, o czym możemy się przekonać oglądając galerię zdjęć.