W środę, 9 czerwca 2021r., piątka pedagogów naszej placówki wzięła udział w pierwszym szkoleniu dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej, zorganizowanym w ramach Programu „Aktywny powrót do szkoły”. Była to spora dawka wiedzy praktycznej oraz teoretycznej. Mieliśmy okazję poznać nowe pomysły na aktywizację ruchową dzieci oraz zaczerpnąć informacje o tym, z czym mogą zmagać się dzieci, które wróciły do szkół, w tym uczniowie manifestujący objawy „POST-COVID”. Celem szkolenia była również popularyzacja wiedzy psychologicznej, która dotyczyła psychospołecznych uwarunkowań uczniów oraz możliwych efektów ich systematycznej aktywności fizycznej, którą my nauczyciele mamy za zadanie przywrócić, utrzymać i zwiększać. Odbyte szkolenie upewnia nas w tym, że dobre samopoczucie dziecka podczas zajęć to podstawa edukacji.

Uczestniczki szkolenia