Święta Wielkanocne to czas rodzinny, jednak nie wszyscy mogą go spędzić w swoich domach wśród bliskich, ponieważ los i choroba decydują inaczej.

Niestety, wzorem ubiegłych lat tak i w tym roku, część dzieci-pacjentów do świąt przygotowywała się w szpitalu, a nieliczni nawet spędzili je na oddziałach szpitalnych.

Chociaż niejednokrotnie ciało cierpiało, radość w sercu pozwalała dzieciom pozytywnie myśleć o życiu, dlatego wykonywały pocztówki wielkanocne dla swoich najbliższych i przyjaciół, a także pomagały w przygotowaniach kartek świątecznych,
które wychowawczynie później wysłały wraz z najlepszymi życzeniami do zaprzyjaźnionych szkół i instytucji oraz rozdały dyrekcji, administracji i personelowi szpitala.

Mali pacjenci wykazali się dużą inwencją twórczą, starannością i kreatywnością.