We wtorek 5 listopada 2019 r. odbyły się zajęcia w ramach realizacji własnego programu wychowawczego „Wiem. Czuję… Pomagam”.  W zajęciach wzięli udział uczniowie z wychowawcami klas:

– kl. VII/VIII c (wych. Krystyna Kozłowska – koordynatorka zajęć),

– kl. VII/VIII  b (wych. Agnieszka Hajkowicz),

–  kl. III b (wych. Dorota Jankuniec),

– kl. II/III c (wych. Jolanta Leśniowska).

Podczas zajęć dzieci aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem oraz zainteresowaniem słuchały opowiadania nauczyciela ilustrowanego zdjęciami i materiałami dydaktycznymi Kulczyk Foundation. Wspólnie obejrzeliśmy dwa filmy: jeden związany z edukacją w Afryce w państwie Malawi (wykorzystaliśmy materiały pochodzące z Kulczyk Foundation) oraz kolejny film o Afryce autorstwa Artura Wyszeckiego. Powodzeniem cieszyły się oryginalne maski z kontynentu afrykańskiego, które uczniowie nie tylko oglądali, dotykali, ale także przymierzali, chętnie pozując do zdjęć. Możliwość samodzielnego odszukania Europy, Polski, Afryki i Malawi na mapach oraz globusach zmotywowało uczniów do podejmowanie indywidualnych inicjatyw – dzieci chętnie podchodziły do nauczycieli, wyszukiwały państwa, wskazując palcem i odczytując ich nazwy.

Koordynatorka zajęć Krystyna Kozłowska