„Wiem. Czuję.. Pomagam!”

W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy własny program wychowawczy „Wiem. Czuję.. Pomagam!” Program adresowany jest do uczniów klas:

– VI/VII a ZET autyzm (wychowawca p. Krystyna Kozłowska – inicjator programu),

– V/VI b ZET (wychowawca p. Agnieszka Hajkowicz),

– IV c ZET (wychowawca p. Joanna Almakiewicz),

– IV b (wychowawca p. Dorota Michalska),

– II a – gościnnie (wychowawca p. Emilia Wójcik).

Pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli, realizujących powyższy program, odbyło się 20 listopada 2017 r. Na spotkaniu dzieci poznały niewielki afrykański kraj – Malawi, graniczący z Zambią, Tanzanią i Mozambikiem. Korzystając z mapy Afryki „umiejscowiliśmy” Malawi, porównywaliśmy kontynent afrykański z Europą (na mapie świata). Uczniowie samodzielnie wyszukiwali Malawi w atlasach szkolnych, poznali też flagę Malawi.
  Obejrzeliśmy filmy o Afryce. Sprzęt techniczny obsługiwał p. Andrzej Tomalak. Podziwialiśmy afrykańską przyrodę (faunę i florę), niespotykane rośliny, egzotyczne zwierzęta. Poznaliśmy też afrykańskie dzieci, warunki ich życia, egzystowania. Słuchając afrykańskich rytmów, wyklejaliśmy kontury Afryki kolorową plasteliną. Pracą dodatkową, do wykonania już w klasach, było zapełnienie kolorem – pastelami olejnymi, obrazków konturowych, przedstawiających flagę Malawi. Nasze prace zamieścimy na tablicach korkowych, stojących na korytarzu szkolnym. Kolejne spotkanie już za miesiąc.