Dnia 17 grudnia w PZKS obchodziliśmy Wigilię. Wychowawcy klas wspólnie z rodzicami zorganizowali integracyjne spotkania przy wigilijnym stole.

Było uroczyście, wesoło i jednocześnie w pewnej tajemniczej zadumie. Nie zabrakło opłatka, wspólnie śpiewanych kolęd, życzeń i tradycyjnych smakołyków. Jako jedna wielka rodzina spotkaliśmy się aby przeżyć Jasełka przygotowane przez panią Basię Mudlaff. Wzruszenie towarzyszyło uczniom, nauczycielom i rodzicom. Niejednej osobie na sali zakręciła się w oku łezka. Dyrektor szkoły Mirwina Kotowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
W ORW w Rumi w spotkaniu uczestniczył zaprzyjaźniony ksiądz prałat Tadeusz Gut z parafii pw Św. Józefa i Judy Tadeusza. Dzieci odwiedził też Mikołaj z panią Mikołajową. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali i miłej serdecznej, uroczystej atmosferze. Życzenia złożyła wszystkim pani dyrektor Małgorzata Woźniak oraz i Marzanna Dróżdż.
Organizatorki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wręczyły nagrody i wyróżnienia uczestnikom. Wyłonienie laureatów było ogromnie trudne, ponieważ każda z prac to przykład rękodzieła artystycznego.
Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie i wszystkim naszym przyjaciołom, rodzicom i uczniom wesołych, pogodnych i zdrowych świat Bożego Narodzenia.