Wigilia internat 2017

Przygotowania do wigilii trwały od początku grudnia.
Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe na choinki i szopkę – anioły oraz wyroby ze słomy i inne dekoracje pod kierunkiem p. Adriany Czonstke. Starsi wychowankowie wraz z p. Mirosławem Czonstke, tradycyjnie zbudowali szopę i postawili choinki. Dzieci zadbały także o drobne upominki dla zaproszonych gości, wykonały kolorowe bałwanki pod kierunkiem p. Ryszarda Zielonki i p. Anny Konkol. O dekorację stołu wigilijnego zadbali wychowankowie pod kierunkiem p. Bernadety Misiak i Natalii Narloch. Natomiast o oprawę fotograficzną zatroszczył się p. Tadeusz Bordin. Wigilia rozpoczęła się Jasełkami przygotowanymi pod kierunkiem p. Anny Kurowskiej oraz p. Anny Kobierzyńskiej. Następnie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna poprzedzona kolędą, którą odprawił ks. proboszcz Adam Tur. Na stole wigilijnym zagościły nasze polskie tradycyjne potrawy. Po kolacji wychowankowie oczekiwali gwiazdora, którego przyprowadziła p. Starosta Powiatu Wejherowskiego p. Gabriela Lisius.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas goście m.in. p. Jacek Thiel, p. Wojciech Rybakowski, p. Iwona Romanowska, przedstawiciele Rady Rodziców p. Arkadiusz Raguza, p. Izabela Minga, p. Agnieszka Przybylska, prezes fundacji Kawałek Nieba
p. Alicja Szydłowska – Budzich, p. Joanna Kandzora, p. Renata Solarczyk, p. Mirwina Kotowska oraz rodzice naszych wychowanków.
Gości przywitała pani Dyrektor Małgorzata Woźniak
i wicedyrektor Marzanna Dróżdż.
Podczas tego wspaniałego wieczoru atmosfera była bardzo ciepła, miła i wzruszająca szczególnie podczas dzielenia się opłatkiem
i wzajemnych życzeń.

„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
marzeń spełnienia i pomyślności.

Wychowankowie, wychowawcy
Grup Wychowawczych