W piątek 19 grudnia 2014 r. odwiedzili nas liczni goście. Starosta Powiatu Wejherowskiego pani Gabriela Lisius wraz z wicestarostą Witoldem Reclafem, etatowymi członkami zarządu: Wojciechem Rybakowskim i Jackiem Thilem postanowili spotkać się w naszej placówce z kadrą zarządzającą placówkami oświatowymi i pomocy społecznej.

Na spotkanie wigilijne przybyli: dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i DPS, dyrektor PCPR, PUP i Muzeum P i MK-P. Gości powitała pani Małgorzata Woźniak – dyrektor PZKS. Kolejnym punktem spotkania był występ uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W programie znalazły się następujące utwory:

•  Boże Narodzenie – muz. E. Grieg wystąpili uczniowie zespołów edukacyjno terapeutycznych: Józef – Oliwer z gimnazjum, Maria – Dominika  z  kl.IV, Archanioł – Andrzej z gimnazjum, baranki – Michał, Dawid, Kacper, Marcin, Kamil, Dawid  z kl. I-V z autyzmem
  •  Nie płacz Jezu – zespół Perełki: uczniowie szkoły podstawowej z klas  IV-VI i gimnazjum, soliści: Martyna i Julia z kl. IV, metalofony: Mateusz i Karol z kl. V z autyzmem, dzwonki diatoniczne – kl. „O” i kl. I-VI
  •  Cicha noc – zespół mandolinowy: uczennice z kl.IV-VI i gimnazjum
  •  We wish you a Merry Christmas taniec aniołków ze wstążkami – Andrzej, Ola, Natalia, Paweł, Weronika, Klaudia, Zuzia. Pasterze – Patryk, Mateusz, Łukasz, Adam, Chrystian, Klaudiusz, Gwiazda Betlejemska – Kuba,  Trzej Królowie – Max, Paweł, Jarek.
  •  Szczęśliwych dni – zespół Perełki

Występ został przygotowany przez nauczycieli i pracowników niepedagogicznych pracujących z uczniami pod kierunkiem pani Barbary Mudlaff.

Goście nie kryli wzruszenia i nie szczędzili słów uznania dla pracy pedagogów specjalnych. Byli zauroczeni występami dzieci, różnorodną formą przekazu i zgodnie twierdzili, że nikt lepiej nie mógł wprowadzić ich w czas Bożego Narodzenia. Pani Starosta podziękowała uczniom i złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.