„Wiosna wokół nas” to motyw przewodni spotkania integracyjnego, które odbyło się 29 kwietnia 2014 roku w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego.

Gośćmi klas I c i I/II Gimnazjum nr 1 oraz klasy V/VI b SP nr 7 byli uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Wyszecinie. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i radością brały udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Dopingowały się wzajemnie podczas zabaw sportowych, współdziałały podczas rozwiązywania krzyżówki, układania z części ilustracji o tematyce wiosennej i wykonywania pięknych, nasyconych barwami wiosny prac plastycznych. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Goście zwiedzili szkołę i byli zachwyceni pracami twórczymi naszych uczniów, które zdobią korytarze. Kwiatowa ramka z pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników była podziękowaniem za wspólny, mile spędzony czas, który zagospodarowały panie: Mirosława Mazurkiewicz, Monika Borysionek i Jolanta Leśniowska-Bojke.