W niedzielę 27 marca przybyli do nas partnerzy z projektu Erasmus+ „GANZerTAG”. Goście przylecieli z Rumunii, Niemiec, Austrii i Grecji.

Następnego dnia gospodarze (Krystyna Milewska-Mattar, Reiner Mattar, Małgorzata Kachnicz-Fabich) przedstawili im polski system edukacyjny i zaprezentowali naszą placówkę (SSPdP, BSIs, Sp, Internat). Wszyscy nauczyciele przyjęli odwiedzających z ogromną serdecznością. Popołudniu odbył się oficjalny obiad, podczas którego panie dyrektor: J. Kandzora, M. Kotowska i M. Dróżdż powitały naszych gości i opowiedziały o Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego.Tego samego dnia odbyło się też spotkanie robocze, na którym omówiono zadania na czas pobytu.
Wtorek zaczął się bardzo uroczyście. W Starostwie Powiatowym naszych partnerów powitała pani Starosta Powiatu Wejherowskiego- Gabriela Lisius, która opowiedziała o zadaniach swojego urzędu, historii budynku, urokach powiatu wejherowskiego i na koniec wręczyła prezenty. Było to bardzo ważne i doniosłe wydarzenie, po którym goście udali się do przedszkola „Mapeciaki”.Oprowadzała po nim przemiła pani dyrektor – Joanna Kos. Po obiedzie goście udali się do Świetlicy Opiekuńczo -Wychowawczej prowadzonej przez Siostry Albertynki. Było to bardzo cenne doświadczenie. Jesteśmy wdzięczni za serdeczne przyjęcie.
W środę swoją ofertę świetlicową przedstawiła naszym partnerom Szkoła Podstawowa nr 9. Zaraz po tym goście odwiedzili Przedszkole Specjalne, o którym wyczerpująco opowiedziała i po którym oprowadziła nas pani dyrektor Mirwina Kotowska.
Czwartek rozpoczęliśmy od pokazania naszym gościom Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Rumi, którego wszystkie zakamarki odkryła przed nami pani dyrektor
Marzanna Dróżdż. I choć dzień zaskoczył wszystkich bardzo mroźną pogodą, nie przeszkodziło nam to w zwiedzeniu Gdańska i Sopotu. Ostatni dzień pobytu naszych partnerów zakończyliśmy oprowadzeniem po Wejherowie i spotkaniem roboczym, którego efekty wkrótce będziemy prezentować. Codziennie wszyscy spędzaliśmy wiele czasu na zajęciach warsztatowych, podczas których omawialiśmy swoje doświadczenia i pracowaliśmy nad podsumowaniem działań projektowych.
W sobotę pełni wrażeń goście wrócili do swoich krajów. Spotkamy się z nimi ostatni raz w lipcu podczas zakończenia projektu w Lingen (Niemcy).