W piątek 6 kwietnia uczniowie klasa 2b Gimnazjum nr 1 oraz I/IIb SSPdP złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Komendę od wewnątrz pokazały nam dwie panie policjantki: pani Aneta i pani Karolina. Na początku mogliśmy obejrzeć radiowozy skupiając się na elementach ich wyposażenia. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzili: boksy i wybiegi dla policyjnych psów, których policjanci w Wejherowie aktualnie mają dwa. Dowiedzieliśmy się jak się zachować w sytuacji, gdy spotkamy na swej drodze psa bez właściciela. W budynku policji zobaczyliśmy pomieszczenia aresztu tymczasowego, pomieszczenia ze sprzętem. Sporo czasu panie przeznaczyły na prezentacją stroju policyjnego, min. elementów służących podczas zabezpieczania imprez masowych, głównie meczów piłkarskich. Uczestnicy spotkania mogli przymierzyć kaski, kamizelki, obronne tarcze. Na zakończenie panie przekazały nam wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa na co dzień, na drogach miast i wsi, bezpieczeństwa w sieci. Wszyscy wróciliśmy niezwykle zadowoleni. Serdecznie dziękujemy naszym Przewodniczkom za czas spędzony z mani, niezwykle przyjazną atmosferę i całe mnóstwo niezbędnych w życiu informacji.

Wychowawczynie klas:
Justyna Florczak