Zbliża się tydzień bibliotek. Młodsze klasy spotykają się z panią Jolą w naszej szkolnej bibliotece. Starsi sami korzystają z zasobów czytelniczych. 5 maja 2016r. grupa najstarszych uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Pani Anna Kałużniak bardzo ciepło przywitała naszą „gromadę” i opowiedziała uczniom o działalności tej biblioteki. Przedstawiła różne rodzaje książek: te dla najmłodszych, dla starszych, najstarszych. Okazało się, że książki nie tylko można czytać, ale można również oglądać, słuchać, dotykać.

Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć wypożyczalnię dla dzieci i dla dorosłych. A tam poznaliśmy nową formę katalogu – katalog on-line. Zapoznali się z wymogami, jakie są potrzebne, by założyć kartę biblioteczną oraz zobaczyli w jaki sposób wypożycza się książki. Na chwilę zajrzeli do czytelni, a tam czekały już przepastne encyklopedia, które bardzo zainteresowały młodzież. Zobaczyli również trochę historii – stary archiwalny już katalog szufladkowy.

Ostatnim, i chyba najbardziej atrakcyjnym, miejscem jakie uczniowie mieli okazję zobaczyć był magazyn książek. Jest to pomieszczenie niedostępne dla czytelników, ale dla nas stało otworem. Tam okazało się, że wszyscy mają potężną moc i przenoszenie 1000 książek to pestka J

Otrzymaliśmy kilka pozycji encyklopedycznych dla dzieci, które z pewnością wykorzystane zostaną podczas codziennych zajęć lekcyjnych. Podziękowaliśmy pani Ani za ciekawą podróż po bibliotece.

Wizyta w tej bibliotece była bardzo ciekawa i miejmy nadzieję, że rozpaliła zainteresowanie czytelnictwem.