We wtorek 3 grudnia 2019 roku klasę II/III b SP odwiedziła pielęgniarka szkolna – pani Anetta Miotk, która przeprowadziła pogadankę dotyczącą higieny jamy ustnej.

Nasz gość w bardzo ciekawy sposób przekazał nam informacje na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Dzieci zobaczyły film „Królik Pampuś uczy dzieci”, następnie Pani pielęgniarka przy użyciu modelu szczęki dorosłego człowieka zademonstrowała prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Podkreślała również, jak ważne dla zębów jest zdrowe odżywianie się. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę. Dzieci udały się więc do łazienki, aby tam pod czujnym okiem pielęgniarki czyścić swoje ząbki. Na koniec zajęć każde dziecko dostało „Plan szczotkowania zębów” i obiecało już zawsze dbać o zęby.

Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.