Dnia 15 maja uczniowie – członkowie SKO wraz z jego opiekunem p.  Magdaleną Jeka, złożyli wizytę w siedzibie Kaszubskiego Banku Spółdzielczego w Wejherowie.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Banku – Pana Sławomira Marczewskiego oraz innych pracowników, uczniowie zwiedzili Oddział Banku oraz zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach. Wizytę  rozpoczęli w sali konferencyjnej, gdzie sam Dyrektor przedstawił krótką prezentację. Przybliżono wszystkim  pojęcia takie jak:  bank, bankomat, kredyt, waluta, lokata, oprocentowanie, karta bankomatowa, karta kredytowa. Dodatkową atrakcją, był krótki konkurs, w którym Pan Sławomir zadawał  uczniom pytania  z wiedzy o bankowości. Nagrodami za prawidłową odpowiedź były przeróżne gadżety z logiem SGB. Po wysłuchanej prezentacji, uczniowie zostali oprowadzeni po banku oraz pokazano im wszystkie ważniejsze jego działy i opisano ich główne funkcje. Zwiedzili najbardziej tajemnicze miejsca, między innymi skarbiec oraz miejsce, gdzie znajdują się skrytki osobiste. Z wielką ciekawością chodzili po wszystkich pomieszczeniach, śledzili urządzenia do zliczania pieniędzy, sprawdzania ich oryginalności, samodzielnie wypełniali druk płacenia przelewu.  Pracownicy bardzo miło wszystkich  przyjęli i odpowiadali na każde pytania. Poznali nawet samego Prezesa oraz Panią Prezes, z którymi uścisnęli dłoń i zamienili kilka miłych zdań.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom Kaszubskiego Banku Spółdzielczego za miłe spotkanie. Ta żywa lekcja bankowości z pewnością dała nam wszystkim więcej , niż niejedna przeprowadzona w murach szkoły.