11 września mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej placówce kolegów z Japonii studiujących w Polsce. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji studenckiej Japan Poland Student Conference 2019, której motywem przewodnim był temat: „100 lat – co dalej?”. Odwiedziny w szkole miały pokazać wspólną historię jaką było przybycie do Wejherowa „Syberyjskich Dzieci Cesarzowej Japonii” – pomoc Japonii dzieciom polskim.
Nasze spotkanie odbyło się w formie wspólnego obiadu w naszej stołówce internackiej. Integracje zaczęliśmy od przywitania się i przedstawienia swoich imion. Japońskie imiona bardzo nas zaciekawiły i równocześnie rozbawiły. Rozbawiły, bo nie byliśmy w stanie ich powtórzyć i zapamiętać 😉 W tak dobrze rozpoczętej atmosferze przeszliśmy do obiadu. Nasi kucharze zaserwowali polską kuchnię, a mianowicie barszcz czerwony i pyszne kanapki. Przy stole wymienialiśmy się tradycjami i ciekawostkami dotyczącymi naszych krajów. Na koniec wymieniliśmy się drobnymi upominkami.

Podsumowując mimo różnorodności kulturowej, znaleźliśmy wspólny język a naszym największym wyrazem radości są uśmiechy, które widać na poniższych zdjęciach.
Z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzony czas i możliwość choć trochę poznania innej kultury.