15 lutego 2023 roku klasa Ia SSPdP i IIIc SSPdP wraz z wychowawczyniami panią H. Kazimierczuk i J. Kotkowską wybrały się na wycieczkę do „Cukrowni” mieszczącej się w Aquaparku w Redzie. Uczniowie poznali proces powstawania lizaków i cukierków. Po zakończeniu pokazu uczniowie degustowali wykonane cukierki , a następnie uczestniczyli w warsztatach i samodzielnie kręcili swoje lizaki, wybierając sobie przy tym swój ulubiony kształt: serduszko, papugę, czy kota. Po skończonych warsztatach uczniowie otrzymali swoje lizaki i wszyscy udali się pooglądać różne gatunki ryb i rekinów znajdujące się w Aquaparku. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w kawiarni „Młynek i kawa”, gdzie każdy uczeń złożył samodzielnie zamówienie i za nie zapłacił. Ta wycieczka wywołała sporo zadowolenia i wrażeń.