W dniu 17 maja 2022r. uczniowie klas: 2a, 4d zet, 4-6b zet, 7c zet oraz 7/8a zet wybrali się wraz z opiekunami do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Niezwykle serdecznie powitała ich gospodyni ośrodka, p. Danusia, która ciekawie opowiedziała o hodowanych przez nią kwiatach. Dzieci i młodzież poznały smutną historię małej owieczki – Bogdana. Pani Danusia karmiła zwierzę; każdy z uczestników mógł doświadczyć „bowiterapii”, dotykając owieczki. W tym urokliwym miejscu uczniowie zobaczyli wiele gatunków zwierząt hodowlanych. Spacerując po zagrodzie poszukiwali różnych ziół: melisy, mięty, pokrzywy, szałwii, itp., z których gospodyni przygotowała orzeźwiający napój. W przerwach między zwiedzaniem uczniowie wspaniale się bawili na placu zabaw w otoczeniu przyrody. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, w trakcie których dzieci wykonały piękne serduszka z siana ozdobione suszonymi kwiatami. Jak przystało na dobrą panią domu, p. Danusia poczęstowała wszystkich przepyszną drożdżówką. Wizyta spędzona w Gowińskiej Zagrodzie była czasem odpoczynku i relaksu. Warto  to miejsce odwiedzać!!!