Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 7 ogłosił zbiórkę potrzebnych rzeczy oraz karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Projekt pomocy braciom mniejszym przeszedł wszelkie nasze oczekiwania. Zebraliśmy wiele potrzebnych akcesoriów i kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów.

29 stycznia 2020r. grupa najbardziej zaangażowanych w projekt uczniów SP 7 (w tym organizatorzy – Samorząd Uczniowski) pojechała do schroniska i przekazała zebrane w szkole dary. Wielu z nas było w tym miejscu po raz pierwszy w życiu. Już od przekroczenia bramy wszyscy futerkowi mieszkańcy głośno nas wołali i zachęcali do odwiedzenia ich boksów. Przywitaliśmy się z większością z nich. Pani opiekunka opowiedziała o pracy w schronisku, jakie zwierzęta i dlaczego tu trafiają. W tej chwili przebywa tam około 260 psów i 30 kotków, które bardzo cierpliwie czekają na swój nowy, ciepły dom. Mieliśmy też okazję wyprowadzić na spacer do pobliskiego lasu dwa pieski. Pomimo niesprzyjającej aury, zimna i padającego deszczu była to wielka radość dla Futrzaków, a jeszcze większa dla nas. Na pewno tu wrócimy! I to już niebawem!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i… ogłaszamy, że ZBIÓRKA TRWA NADAL. Wszelkie informacje są podane na plakatach, a dary można składać do kartonu przy gabinecie pedagoga, pani Hani Kazimierczuk.