W dniu 25 września 2014 roku grupa uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z SOSW nr 1 w Wejherowie wraz z nauczycielami wyruszyli autokarem do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wizyta w ZOO była zarówno ciekawą lekcją z zakresu biologii i geografii świata jak i okazją do integracji i świetnej zabawy. Niedaleko wejścia przywitały nas słonie: afrykański i indyjski, tuż za nimi spotkaliśmy foki, hipopotamy, żyrafy oraz zebry. Miłośnicy ptaków mogli podziwiać czaple, pelikany, żurawie, kolorowe papugi i wiele innych gatunków. Krokodyle i węże robiły wrażenie nawet zza szyby terrarium ale największe wrażenie i dużo emocji wzbudziły małpy. Choć Gdańsk przywitał nas lekkim deszczem, to nasze świetne humory rozgoniły chmury. Wycieczkę zorganizowały panie: Joanna Droździel, Anna Milewska, Agnieszka Nielek, Edyta Pranga, Joanna Rank, Maria Styp – Rekowska, Maria Wendrowska i Anna Węsierska.