W ostatnim czasie w naszym ośrodku obchodziliśmy z okazji Dnia Ziemi warsztaty edukacyjno-artystyczne na temat: “Wpływ człowieka na wymieranie gatunków zwierząt i roślin”.

Wstępem do warsztatów była projekcja filmu edukacyjnego który uświadomił uczniom jak tragiczne w skutkach może być bezmyślne i niekontrolowane polowanie i kłusownictwo, które doprowadziło do eliminacji całych gatunków zwierząt w przeszłości. Następnie uczniowie mieli okazje prześledzić prezentacje multimedialną na temat gatunków zagrożonych w Polsce. Wspólnie razem z uczniami omówiliśmy i posumowaliśmy usłyszane informacje. Kolejną ostatnią część warsztatów poświęciliśmy na wykonanie artystycznych plakatów które ukazywały sylwetki wybranych przedstawicieli zwierząt zagrożonych w Polsce wymarciem. Również w tym dniu uczniowie branżowej szkoły, gimnazjum oraz szkoły podstawowej wybrali się wraz z nauczycielami do pobliskiego lasu aby choć trochę pomóc naszej planecie poprzez zbieranie odpadów.